HRAMUL BISERICII SFÂNTA TREIME DIN LOS ANGELES

DUMINICA 3 Iunie, 2001

Preotul paroh Constantin Alecse, în numele preoţimii co-slujitoare, membrii consiliului parohial, membrele reuniunii doamnelor, comitetul de construcţie al noii biserici şi  toate auxiliarele parohiale, au lansat invitatia, catre toata suflarea romaneasca din Sudul Californiei a lua parte la Hramul Bisericii , duminică 3 Iunie 2001. CCa 200 persoane ne-au onorat cu prezenta, programul fiind urmatorul:

1.      Sfânta Liturghie, la orele 10:00 am.

2.      Fotografii pentru Calendarul Solia 2002

La sfarşitul slujbei s-au facut fotografiile pentru Calendarul Solia 2002,  cu toate auxiliarele parohiei: Grup parohial, Consiliul, Reuniunea Doamnelor, comitetul Reuniunii, corul, cantorii, preoţimea co-slujitoare, tineret, Scoala Duminicala, etc.

3. Banchet SI PROGRAM

Banchetul  şi programul de Hram, începând dela orele 1:00 p.m., s-a desfasurat în sala mare parohială.

Program cultural

·         Laura Zavate  *  George Rotaru (CD system/muzică adaptată),  *  Mihai  Chiriuc ( vioară)

* Ionică Ardeleanu (acordeon), *  Marian Milita (clape), * Cristi Ruscior (trompetă)  şi alte talente ale comunităţii noastre.

·         Orchestra: Ionica Ardelean.

·         Surprize, distracţii, veselie şi atmosferă de Hram.  Dans…dans… dans…

·         Tombolă, cu nestemate obiecte casnice,  artizanat, souvenirs, etc. Dans.. Dans… Dans…, Loterie (Tombolă), surprise.

MENIUL - LA BANCHET

* Ciorbă de miel  * Sarmale * Friptură de vită * Garnitură cu salată *  Prăjituri * Cafele * Centrul de răcoritoare.

Costul biletelor: *   Adulţii $ 20.00 * Tineretul (5-18 ani): $ 5.00