LECŢII DE RELIGIE

Începând cu luna Septembrie, am avut la Biserică, în fiecare Vinere-seara slujba Acatistelor, şi o oră de Lecţie Catehetică. Prezenţa, pentru început este mulţumitoare: între 12-20 de participanţi la fiecare lecţie.

Considerând însă congestiunea traficului din Los Angeles la sfârşit de săptămână, şi alţi factori obiectivi locali, participanţii şi-au exprimat dorinţa ca astfel de Lectii de religie să fie ţinute într-o zi de la mijlocul săptămânii. Majoritatea participanţilor preferă ziua de Marţi.

De aceea facem cunoscut tuturor celor interesaţi în lecţiile de religie că, începând cu ziua de Marţi 7 Octombrie crt., programul catehetic se va desfăşura în fiecare zi de MARŢI SEARA, dela orele 7:30 pm, în sala parohială, în Limba română. Vă aşteptăm.