HRAMUL BISERICII SFÂNTA TREIME”

Hramul Bisericii Ortodoxe Romane “Sfânta Treime” din Los Angeles, CA, a avut loc duminica 30 mai 2004.

Album Fotografic (apasati aici)

Sfântei Liturghii, începuta la orele 10:00 am., I-a urmat banchetul  şi programul de Hram, cu începere dela orele 1:30 p.m., în sala mare parohială.

Programul cultural a fost susţinut de renumitul George Rotaru, virtuos solist vocal şi David Cassapu, solist instrumental, maestru emerit din Republica Moldova (Basarabia), interpretator la mai multe instrumente muzicale: în special acordeon, orgă/pian, şi ocazional: clarinet, fluier, saxofon, caval, ocarină, etc.

S-a prezentat un bogat repertoriu de cântece populare româneşti din toate regiunile României. Tot în cadrul banchetului au avut loc şi surprize, distracţii, veselie şi atmosferă de hram: dans,  tombolă cu obiecte preţioase. Preparatele culinare “ca la mama acasă”: * Ciorbă de perişoare  * Sarmale * Şnitel de pui * Garnitură cu salată *  Prăjituri * Cafele…* Centrul de răcoritoare  a stat la dispoziţia consumatorilor toată după-amiaza.

Back to “Viata Crestina