DONAŢII LA PAŞTELE DOMNULUI 2004

Cerem scuze donatorilor bisericii, şi cititorilor revistei Viaţa Creştină, pentru întârzierea cu care anunţăm sacrificiile personale şi donaţiile personale ce le-au făcut bisericii noastre la cele două mari praznice Împaratesti din cursul anului bisericesc, şi anume: Paştile Domnului 2004.

AU ADUS OFRANDE PENTRU AGAPA DE PASTI

Multumim pentru generozitate următoarelor familii, sau persoane particulare care au participat la aceasta activitate: Ioana Munteanu, Emilia Popa, Maria Pincu, Paulina Ciocan, Marta Radulescu, Niculina Hogan, Neculai si Stela Sapera (miel, ulei, oua, zahar, faina), Mandita Canciu, Ana Birtoc, Valentin & Gabriela Rautescu, Sabina Popescu, Jenny Mardirossian, Maria Cloteanu, Mihaela Bruma, Andreea Dragoi, Mihai si Daniela Ionescu, Cristian si Ana Calugarita

DONAŢII PENTRU FLORILE DELA SFANTUL MORMANT

Multumim pentru generozitate următoarelor familii, sau persoane particulare care au participat la aceasta activitate:  distinsele familii - Vasile si Florica Rotaru, George Cojocaru, Mandita Canciu, Floarea Muresan, Eufrosina Botezatu, Ipodiacon Razvan Bena, Ilie Pitu, Ana Sighisoreanu, Octavian Cinca, Anica Alexe, Marian Serban, Gabrial Vamvulescu, Silvia Stoicescu, Leonora Kosek, Anca Fanous, Florin Mangu, Floarea Cataloiu, Maria Dinica, Burecu Striana, Millie Bonca, Dumitra Vlaicu, Valentin Dinu, Andreea Dragoi, Elena Gheorghiu, Juliana Miclea, Florin Popescu, Elena Demian, Marcela Macarevici, Ecaterian Literat, Vasile Ancu-Gheorghiu, Alexandru Dumitru, Maria Ravaru, Emilia Popa, Ilie Daya, Ion Bobonea, Sabin Cerghizan, Paul Mantea, Maria Gergesco, Marian Sarbu, Nastaca Cociuban, Anatol Rasmeritza, Getta Jercan, Psa Cristina Simonca, Psa Elena Alecse, Dr. Sorin Muntean, Dr. Adriana Thomas, Ana SighisoreanuAna Birtoc, Josif Anghioiu, Ion Anton, Niculina Hogan, Constanta Tudor, Ion Blaj, Lili Oltean, Liliana Beianu, Mihai Radauceanu, Dana Chereches, Alina Szekely, Maria Clotan, Angela Rusu, Victoria Myers, Marta Radulescu, Nina Radu, Narcisa Iusmen, Nicholas Juganu, Ana Calugarita, Paula Buda, Constanta Clenciu, Octavia Cocea, Paula Matei-Platt, Tina Matei-Himber, Florica Nedelcu, Eugenia Dragoi, Florina OQuinn, Anica Musetescu, Florin Popan, Veronica Roman, Paul Eremenco, Ana Cojan, Elena Kochunian, Adela Cinca, Anica Boian, Elena Dumitru, Nicolae Ilie, Dr. Miron Costin, Eufrosina Ipsilanti, Ana Sighisoreanu, Gabriela Dinu, Maria Gergesco, Cornel Paraschiv, Florica Paraschiv, Constanta Pogonat, Catalin si Nicoleta Florea, Maria Mangu, Mihaela Anghel, Gabrielle Butu, Maria Pincu, Mariana Cadia, Beatrice Predescu, Elena Calugaru-Baciu, Mihai si Elena Sapera, Ipodiacon Liviu Constantinescu, Ioana Munteanu, Viorica Lazar.

Fie ca Bunul Dumnezeu să Va răsplătească însutit.

DONAŢII LA PASTI: PAINE, VIN LUMANARI, ULEI...

Multumim pentru generozitate următoarelor familii, sau persoane particulare care au participat la aceasta activitate: Constantin Ciocan, Paulina Ciocan, Ipodiacon Razvan Bena, Florin Popescu, Dr. Vasile Ancu-Gheorghiu, Sabin Cerghizan, Ion Bobonea, Paul Mantea, Marian Sarbu, Nicolae Miclea, Florina Paraschiv, Anica Alexe, Constantin Jercan, Liliana Beianu, Nastaca Cociuban, Elena-Mirela Dumitru, Maria Clotan, Maria Dinica, Mandita Canciu, Marta Radulescu, Ilie Pitu, Ionel Radu, Eugenia Dragoi, Petrica Predescu, Iosif si Anica Boian, Elena Demian, Angela Rusu, Mariana Vlaicu, Ana Calugarita, Mihai si Daniela Ionescu, Tasu Tasu, Octavian si Adela Cinca, Georgeta Strai;

AU AJUTAT LA PREGATITUL PASTILOR

Multumim pentru generozitate următoarelor familii, sau persoane particulare care au participat la aceasta activitate:  Marta Radulescu, Angela Pitu, Mariana Cadia, Danut Cadia, Peter Predescu, Mirela Predescu, Elena Predescu, Paul Predescu.

DONATII FINANCIARE LA PAŞTI 2004

Multumim pentru generozitate următoarelor familii, sau persoane particulare care au participat în programul de colectare de donaţii la Paşte, prin intermediul plicurilor:

$10.00

Silvia Asadurian, Eleonora Geapa

$ 15,00

Alex & Stella Nistorescu, Maria Lung

$ 20.00

Elvira Petrisca, George Cataloiu, Floarea Muresan, Martha Radulescu, Leonora Kosek, Viorica Mara, Angela Rusu, Nicoletta Teoman, Valentina Sarchizian, Fr. Bill & Margie Clark.

$ 25.00

Narcis Stoica, Richard Miller, Florin Sarbu, Ovidiu Mateescu.

$ 30.00

Mircea Gurita, Toma Balamaci, Georgeta Dondoe, O.W. Urdea, Maria Gergesco, Eufrosina Ipsilanti.

$ 35.00

Vasile Rotaru

$ 40.00

Ulises Vega, Antoaneta Rastian, Ion Nedelcu

$ 50.00

Nastasia Pasa, Aurel Humaciu, Cezar Sandulescu, Prof. Domnita Dumitrescu, Niculina Hogan, Ioan Dirina, Aurel Dragut, Floarea Paraschiv, Dan Popa, Iuliana Miclea, Cristina Iancu, Carmen Stoian, Maria Cucu, Mircea Marinescu, Pompiliu Ivan, Dr. Horea Opran, Valentin Dinu, Radu Urma, Maria Dinica.

$ 60.00

Emilia Popa

$ 100.00

Maria Bucataru, Enache-Anton Luca, Antoaneta & Edy Rastian, Sofrone Grasu, Tasu Tasu, John Solomon, Dr. Gavrila Melinte, Aglaia Neagu, Kalin Spariosu, Marian Serban, Marian Sarbu, Richard McGrath, John Roman, Tina Matei, Cornel Paraschiv, Smaragda Theodorou, Daniel Platt, Valentina Stoicescu, Grigore Birtoc, Dr. Danut Dragoi, Florina OQuinn,  George Niculeasa, Maria Pincu, Ecaterina Literat, Sabina Popescu, Ion Spataru, Sofrone & Sultana Grasu, Dr. James J. Salz.

$ 125.00

Miron Bonca