CAROLING 2004 (COLINDATUL 2004)

CRACIUNUL ANULUI 2004

We would like to thank the 2004 Carolers, mentioned below, who went Caroling in the American-Romanian Community in the Los Angeles Metropola, for 4 consecutive nights (December 19-23), taking the Message of the Lord’s Nativity to our parishioners’ homes:

In primul rând dorim să mulţumim tuturor colindatorilor care, timp de 4 seri consecutive (19-23 decembrie 2004) am mers cu colindatul pe la casele credincioşilor bisericii noastre:

Vasile Rotaru, Paul Eremenco (Mos Craciun), Ion Anton, Elena Damian, Florentina O’Quinn, Dora Serban, Anda Serban & Marian Serban, Daniela & Panait-Lucian Cufuioti, Valentin Gheorghiu si sotia, Samantha Gheorghiu, Andreea Zaharia, Georgeta si Sable Muntean, Emil si Cecilia Ramascanu, Ramona Gibson si Florin Pal, Gina si Lauraine Cataloiu, Floarea Cataloiu, Jennifer Cicu-Cataloiu, Devynn Denning, Anatol Rasmeritza si Fr. Constantin Alecse.

DONATIONS TO THE CHURCH SENT THROUGH THE CAROLING GROUPS
DONATII LA BISERICA PRIN COLINDATORI

Many thanks and gratitude to the following generous donor families:

Dorim sa mulţumim tuturor familiilor donatoare generoase, care au trimis obolul lor către Sfanta Biserică la Marele Praznic al Naşterii Domnului 2004 prin intermediul colindatorilor, şi pe care le menţionăm mai jos:

$ 30.00

Isaia-Gabriel & Mary Jane Jianu

$ 40.00

Nicolae Grasu, Cristian Calugarita

$ 45.00

Iulian Ragalie

$ 50.00

Mihai Sapira, John Mondocea, Valeriu Cozlovschi,  Smaragda Theodorou, Hampik Mardirossian, Gabriel (Sorin) & Nicoleta Popescu, Constantin Jercan, Mihaela Anghel, Celea Grasu, Emil si Cecilia Ramascanu, George & Ana Cojan