DE LA REUNIUNEA DOAMNELOR

OFRANDE LA PASTE OUĂ, miel, gallon ulei, oua, zahar, faina, paine

Dorim să aducem mulţumita noastră a tuturora, slujitori ai bisericii, organe parohiale (consiliu, reuniune, grup de tineret, etc), tuturor generoşilor donatori şi donatoare care, la Sfintele Paşti 2005, au adus şi servit felurite ofrande, atât în cadrul Agapei de Paşte, cât şi în alte ocaziuni legate de Sfintele Paşti:

Familiile: Neculai şi Stela Şapera (1 miel, gallon ulei, oua, zahar, faina, paine), Marta Radulescu, Maria Pincu, Emilia Popa, Iuliana Pincu, Ioana Munteanu, John Bobonea, Livia Literat, Familia Constantin Ciocan, Mariana Cadia, Mandita Canciu, Danut Dragoi, Maria Dinica, Familia Rautescu, Psa Cristina Bena, Familiile Cataloiu si Cicu, Jenny Mardirossian, Ana Calugarita, Ionel Radu, Daniela si Mihai Ionescu, Maria Clotan, Marcela Macarevici

DONATII DE PASTI LA REUNIUNE

Banchetul de Paşti

Au pregătit banchetul: Psa Elena Alecse, Constantin şi Getta Jercan, Daniela Cufuioti, John Bobonea, Livia Literat, Florica Cataloiu, Daniela Cicu, Maridee Moorhead, Lenuta Cociuban, Paula Ciocan şi Valentina Stoicescu (servit).

Donaţii financiare: Paul Mantea $ 200.00, Maria Cucu $ 60.00, si familiile (cate $ 20.00 fiecare): Daniela Cicu, Alex Dumitru, Constantin Jercan, Livia Literat, Mariana Vlaicu, Stefania Georgescu, Paula Matei-Platt.

Banchetul în cinstea Arhiereului (30 octombrie)

Au pregătit sarmalele: Paula Ciocan, Psa Elena Alecse, Getta şi Constantin Jercan

Pregătit cartofii: Meridee Moorhead, Psa Elena Alecse, Mariana Cadia, Daniela Cufuioti, Getta si Constantin Jercan.

Au decorat sala, pregătit şi servit banchetul: Daniela Cufuioti, Livia Literat, Psa Elena Alecse, Paula Ciocan, Paula Victorita, Daniella Cicu, Meridee Moorhead, Mirela Predescu, Mariana Cadia, Getta Jercan.  Au făcut cumpărăturile: Familiile Constantin şi Getta Jercan şi părintele şi dna psă  Alecse. Au vândut biletele de intrare: Dra Daniela Cufuioti şi Ramona Gibson.

Masa după Vecernia Preoţilor, Miercuri 9 noiembrie

Paulina Ciocan a donat peştele şi orezul

Faml. Constantin şi Getta Jercan a donat şi pregătit ciorba de peşte

Reuniunea Doamnelor a donat prăjiturile

Au gătit şi servit: Psa Elena Alecse, Paulina Ciocan, Constantin şi Getta Jercan

Mulţumiri familiei Ioan şi Nastaca Cociuban care, şi-au oferit serviciile la toate acţiunile religioase şi sociale iniţiate de către Sfânta Biserică, în tot timpul anului 2005.

Back to “Viata Crestina