biserica.org:compendium:articole:viata crestina , no 1-3/2006

Căsătoria actorului Anatol Rasmeritza cu Victoria Ioxa

Felicităm din tot sufletul pe actorul basarabean Anatol Razmerita, care a fost unit în Taina Sfintei Cununii, cu Victoria Ioxa, la data de 8 ianuarie 2006, în Biserica Ortodoxă Română Sf. Treime din Los Angeles, California.

Onoarea de naşi a revenit distinsei familii Dwight şi Vera Luchian-Patton, proprietarii şi editorii prestigioasei publicatii "Clipa"

Pentru mai multe detalii despre acest fericit eveniment, apăsaţi pe oricare dintre fotografiile de mai sus, sau pentru a accesa biografia actorului, apăsaţi aici, sau pe una din legăturile de mai jos, după dorinţă.

2. Album fotografic: http://tinyurl.com/s9gm9

3. Noua familie a actorului Anatol Rasmeritza si prietenii din Basarabia la Revelionul 2006/2007 si Praznicul de Sfintele Pasti "Invierea Domnului" 2007, la Sfanta Treime (in album, si preotul paroh: protopopul Constantin Alecse)

Photo-albums 2006

Viaţa Creştină - alegeţi versiunea dorită