biserica.org:compendium:articole:viata crestina: funerals-35.htm

(Aprilie-Noiembrie, 2008)

EUGENIA BOTESCU
(Funeral: 17 Aprilie)

Eugenia Botescu, mama lui Valentin Brandusescu din Los Angeles, si-a dat obstescul sfârşit la varsta de 93 de ani, în Los Angeles. Slujba funeraliilor a fost oficiata în ziua de 17 Aprilie crt, de parintele Constantin, in Capela cimitirului Hollywood Forever, cimitir in care raposata a fost înhumata. Dumnezeu să o ierte!

MIRCEA IRIMIE
(Funeral: 1 Mai)

Mircea Irimie, nascut in Romania in 1934, şi-a trait ultimii ani in Los Angeles, pana la data decesului la 19 martie crt. Nu a avut familie in America. Parintele Constantin a oficiat slujba inmormantarii. Decedatul a fost înhumat la Pomona Cemetery, Pomona, la 1 mai, 2008

MARIA NICULESCU
(Funeral: 7 Iunie)

Maria Niculescu, iubita mama a dnei dr Adriana Thomas, nascuta in Romania la 13 Martie 1925, si-a trait ultimii ani alaturi de fiica ei, in California, pana când şi-a dat obştescul sfârsit, la data de 3 iunie 2008. A fost prohodita la data de 7 iunie crt, si inhumata, alaturi de sotul ei Dumintru (decedat acum 17 ani), la cimitirul Forest Lawn, din Hollywood Hills. Condoleantele noastre familiei îndoliate, şi fie ca Bunul Dumnezeu să o salaşluiasca în corturile dreptilor. Dumnezeu s-o ierte!

AGLAIA NEAGU
(Funeral: 26 Iunie)

La data de 24 iunie crt., devotata credincioasa a bisericii noastre, Aglaia Neagu, si-a dat obştescul sfârsit in Covina. Se născuse în România, la 23 august 1920. În ultimii ani a trăit în California, alături de familia fiicei, dr Sergiu si Silvia Melinte. Slujba înmormântarii s-a săvârsit la camela cimitirului Forest Lawn, din Covina, în ziua de joi, 26 iunie, 2008. Condoleantele noastre îndoliatei familii!

KRIKOR GARABET KRIKORIAN
(Funeral: 26 Iunie)

Krikor Garabet Krikorian, soţul doamnei Didina Krikorian, din Covina, născut în România la 23 Februarie 1920, şi-a dat obştescul sfârşit la 21 iunie 2008. Slujba înmormântarii s-a oficiat în capela cimitirului Hollywood Forever, din Hollywood, în ziua de 26 iunie 2008. Exprimăm, şi pe această cale, condoleanţele noastre dnei Didina, şi sorei răposatului, dna Annie (Krikorian).

ANGELA PITU
(Funeral: 29 Iunie)

Buna credincioasă a bisericii noastre, Angele Piţu, a trecut la Domnul, la data de 25 iunie crt., la vârsta de 81 de ani. Se născuse în România, la 23 august 1926. In ultimii ani a trait a trăit în Los Angeles, dimpreuna cu soţul ei, cunoscutul boxer Ilie Piţu (decedat cu 9 luni înaintea răposatei). Slujba înmormântarii s-a oficiat în biserica Sf. Treime, la 29 iunie crt., iar înhumarea a avut loc, alături de soţul ei, în cimitirul Slujba înmormântarii s-a oficiat în capela cimitirului Hollywood Forever, din Hollywood. Dumnezeu s-o ierte!

FILIP AUREL GUTLESCO-GUTULESCU
(Funeral: 25 Iulie)

Filip Aurel Gutlescu, cunoscut de prietenii sai drept Bebe Guţulescu, a trecut la Domnul la 16 iulie 2008. Nu a avut familie în Los Angeles. Slujba înmormântarii s-a oficiat în capela cimitirului Hollywood Forever, din Hollywood, la data de 25 iulie crt, fiind înhumat în cripta personală din acelaşi cimitir. Dumnezeu să-l ierte.

VASILE ROTARU
(Funeral: 30 Septembrie 2008)

Slujbele funeraliilor s-au desfasurat dupa programul urmator: Saracusta/Panihida: Duminica seara, 28 Septembrie; Saracusta/Panihida: Luni seara, 29 Septembrie; Slujba Inmormantarii, Marti 30 Septembrie, in biserica "Sf. Treime" din Los Angeles.

Dati un clic aici pentru detalii.

MANDA MACRI
(Funeral: 11 Octombrie)

Manda Macri, născută în România la 26 Februarie 1913, a trecut la Domnul la data de 8 octombrie 2008, la vârsta de 95 de ani. Slujba înmormântarii a fost oficiată de parintele Virgil Anton, în capela cimitirului Hollywood Forever, din Hollywood, la 11 octombrie crt, fiind înhumata în acelaşi cimitir.

Photo-albums 2008

Viaţa Creştină - alegeţi versiunea dorită