biserica.org:compendium:articole:viata crestina:reuniune-20.htm

2008– NO.10-12 (Octombrie-Decembrie, 2008 ) – VOL. 51, ISSUE 10-12

Reuniunea Doamnelor

Banchetul de Pasti – 8 Aprilie 2008

Duminica 8 Aprilie 2008, dela orele 1:00 pm, în sala mare parohiala, la sfârsitul slujbei celei de "A Doua Înviere“- Vecernia Pascala.

Meniul: Preparate culinare românesti: Aperitive: oua rosii, drob de miel, brânzeturi, zarzavaturi; Ciorba traditionala de miel, Fripturi de miel si de porc; Garnitura si castraveti murati; Sortiment desert variat: prajituri si cafele;

Programul cultural: Muzica populara si usoara cu o parte din membrii orchestrei "Rapsodia Ardealului" (renumitul cântaret Mitica Grigorut, din Chicago, stabilit recent în Los Angeles). În program Mitica Grigorut, orga si interpret vocal; Marian Milita, acordeon si solist vocal, precum si alti artisti locali care vor interpreta muzica populara româneasca, din toate regiunile României, muzica de dans, de asemenea muzica usoara internationala; La rezervatii: Dora Serban, Elena Popa.

Banchetul de HRAM - 27 Mai, 2008

(de la orele 1:00 pm, în sala mare parohiala, la sfârsitul Sfintei Liturghii de Rusalii)

Meniul cu preparate culinare traditionale romanesti: Ciorba de perisoare, Pui si friptura de porc la plita, Garnitura asortata, Prajituri asortate si cafea.

Programul artistic: Muzica populara si usoara cu o parte din membrii orchestrei "Rapsodia Ardealului" (renumitul cântaret Mitica Grigorut, din Chicago, stabilit recent în Los Angeles). În program Mitica Grigorut, orga si interpret vocal; Marian Milita, acordeon si solist vocal, precum si alti artisti locali care vor interpreta muzica populara româneasca, din toate regiunile României, muzica de dans, de asemenea muzica usoara internationala;

Biserica doreste ca, si pe acesta cale, sa multumeasca inimosului grup de enoriasi basarabeni care, din intentia sincera de a ajuta Sfânta Biserica, a hotarât sa doneaze întregul cost al banchetului, drept multumita Bunului Dumnezeu pentru împlinirile lor personale si în memoria tuturor raposatilor familiilor lor. Parintii slujitori, consiliul parohial si reuniunea doamnelor aduc prinosul lor de multumita generosilor donatori.

BAKE & BOUTIQUE SALE (20 Aprilie, 2008)

Dna Floarea Muresan: 2 genti, 1 vaza si 2 bibelouri

Ladies Auxiliary: 4 cozonaci

Daniela Cicu: cornulete