biserica.org:compendium:articole:viata crestina: 2009-adunarea-parohiala-convocare-39.htmVIAŢA CREŞTINĂ

2008– NO.10-12 (Octombrie-Decembrie, 2008 ) – VOL. 51, ISSUE 10-12

 

ADUNAREA GENERALA PAROHIALA, 2009
15 Decembrie, 2008

lubiti membri ai parohiei,

Potrivit Regulamentelor Episcopiei noastre, Aricolul IX, Sec. 25, se convoacă Adunarea Generală Parohială a Bisericii Ortodoxe Române "Sf. Treime", pentru ziua de DUMINICA, 2 Februarie, 2009, în sala parohială, la adresa de mai sus, orele 1:00 pm, la finele Sfintei Liturghii, şi servirea de gustări uşoare, având următoarea:

ORDINEA DE ZI

1. Rugãciunea de invocare
2. Apelul nominal
3. Numirea prezidiului
4. Aprobarea procesului verbal al Şedinţei Consiliului Parohial din Decembrie 2009
5. Rapoarte:

a) Preotul paroh
b) Presedintele consiliului
c) Presedinta Reuniunii Doamnelor
d) Presedintele Comitetului de constructie
e) Responsabilul cu intretinerea
f) Raportul Casierului Bisericii
g) Raportul Financiar al Casierul Fond de constructie
h) Aprobarea bugetului pe 2009

6. Recomandãrile Consiliului parohial
7. Alegerea membrilor Consiliului pe 2009 (Comisia de nominare)
8. Propuneri şi dezbateri
9. Inchiderea Sedintei


Invitam pe toti membrii parohiei noastre să participe, prin ideile lor constuctive, la aceastã sedinta. Dreptul de vot î1 au numai acei enoriasi care si-au achitat membria/minimum de donatii la programul de Fagaduinte pe 2008 (până la data de 31 Decembrie 2008), si care sunt înscrisi pe listele oficiale parohiale, şi aprobate de Episcopie, si care indeplinesc toate conditiile prescrise de Regulamente.

 

Ai dumneavoastra, Intru Hristos Domnul,

Părintele Constantin Alecse, paroh
Livia Ecaterina Literat, preşedinta Consiliului


Photo-albums 2008


Viaţa Creştină - alegeţi versiunea dorită