biserica.org:compendium:articole:viata crestina:no1-3/2010-Alegerea Functionarelor Reuniunii

VIAŢA CREŞTINĂ

2010 – NO.1-3 (Ianuarie-Martie, 2010 ) – VOL. 53, ISSUE 1-3

SEDINTA ANUALA SI ALEGEREA FUNCTIONARELOR REUNIUNII DOAMNELOR PE 2010

(Duminica 28 Februarie, 2010)

DUMINICA 28 FEBRUARIE 2009, POTRIVIT CONVOCARII, DATORITA CONDITIILOR SPECIALE ALE PAROHIEI, LA INCEPUT DE AN 2010 (DECESUL PRESEDINTELUI CONSILIULUI PAROHIAL, CONSTANTIN JERCAN; DECESUL ADMINISTRATORULUI PAROHIEI, ION COCIUBAN, ETC) SEDINTA ANUALA A REUNIUNII DE DOAMNE “SF. CONSTANTIN & ELENA”, S-A TINUT IN SFANTA NOASTRA BISERICA, IN CADRUL PRIMEI SEDINTE A NOU ALESULUI CONSILIU PAROHIAL PE 2010, INCEPAND DELA ORELE 1:00 PM.

SEDINTA S-A INCEPUT PRIN ROSTIREA RUGACIUNII DE INVOCARE DE CATRE PARINTELE PAROH.

INTRUCAT AGENDA DE LUCRU A AVUT NUMAI 2 PUNCTE:

1. CITIREA SI APROBAREA RAPOARTELOR (RAPORTUL PRESEDINTEI SI RAPORTUL FINANCIAR AL CASIEREI, CONTROLAT DE CATRE CONTROLOARELE REUNIUNII);

2. ALEGEREA FUNCTIONARELOR NOULUI COMITET DE DOAMNE PENTRU ANUL 2010;

PREZENTAREA SI APROBAREA RAPOARTELOR

SI, INTRUCAT RESPECTIVELE RAPOARTE FUSESERA PREZENTATE, SI APROBATE LA ADUNAREA GENERALA PAROHIALA DIN 7 FEBRUARIE 2010, D-NA MARIANA CADIA, SECONDATA DE D-NA NASTACA COCIUBAN AU SUPUS ADUNARII DOAMNELOR URMATOAREA MOTIUNE:

1. SA FIE ACCEPTATE NUMITELE RAPOARTE SI DE CATRE ADUNAREA PAROHIALA, ASA DUPA CUM AU FOST ELE PREZENTATE, SI APROBATE DE CATRE ADUNAREA GENERALA PAROHIALA DIN 7 FEBRUARIE 2010. MOTIUNEA A FOST ACCEPTATA UNANIM.

ALEGEREA FUNCTIONARILOR PE ANUL 2010

2. LA PUNCTUL DOI (2) DE PE AGENDA, DOAMNA GETTA JERCAN, SECONDATA DE DOAMNELE ELENA POPA, AU FACUT MOTIUNEA CA FUNCTIONARII DIN ANUL 2009 SA FIE REALESI IN ACELEASI FUNCTII SI PE ANUL 2010.

DL MARIAN SERBAN, PRESEDINTELE CONSILIULUI PAROHIAL, PREZENT LA SEDINTA ANUALA A REUNIUNII, A SOLICITAT SA FIE MENTIONATE, PE NUME, FIECARE MEMBRA A COMITETULUI REUNIUNII, PRECUM SI FUNNCTIA DETINUTA. SI IATA, COMPONENTA NOULUI COMITET DE DOAMNE:

1. PRESEDINTA: D-NA GETTA JERCAN

2. VICEPRESEDINTE I: D-NA MARIANA CADIA

3. VICEPRESEDINTA II: VICTORIA RAZMERITSA

4. SECRETARA: ELENA POPA

5. CASIER AL REUNIUNII: D-NA PREOTEASA ELENA ALECSE

6. CONTROLOARE I: D-NA NASTACA COCIUBAN

7. CONTROLOARE II: D-NA MARIDEE MOORHEAD

8. DNA PAULINA CIOCAN

9. DNA DORA SERBAN

10. DNA MARIA CLOTAN

11. DNA MARTA RADULESCU

12. PR. CONSTANTIN ALECSE (EX-OFFICIO)

VOTUL A FOST UNANIM, SI S-A PURCES APOI REVENIREA LA SEDINTA DE LUCRU A CONSILIULUI PAROHIAL.

PR. CONSTANTIN ALECSE, PAROH
PRESEDINTELE ADUNARII