biserica.org:compendium:articole:viata crestina/no1-4-2011/Sedinta de alegere a consiliului pe 2011

Juramantul & sedinta de alegere a consiliului pe 2011

PROCESUL VERBAL AL PRIMEI SEDINTE A NOU-ALESULUI CONSILIU PAROHIAL
(6 FEBUARIE 2011)

DEPUNEREA JURAMANTULUI SI ALEGEREA FUNCTIONARILOR

Dupa incheierea Adunarii Parohiale Anuale, Duminica 6 Februarie 2011, in jurul orelor 16;10 pm,nou-alesii membri ai consiliului parohial, pe anul 2011, s-au intrunit in biserica pentru depunerea juramantului, si alegerea functionarilor.

Inaintea depunerii juramantului, Parintele Constantin Alecse, preot paroh, multumeste tuturor membrilor consiliului parohial, care au slujit parohia in anul 2010 si purcede cu procedura de nominare a functionarilor consiliului parohial pe anul 2011. (Un interview pentru revista "Maria") (biografia parintelui).

Preot inbisericit

Parintele Iustin Capsa este inbisericit la parohia nostra, biserica "Sf. Treime" din luna iunie 2010. Prea Cucernicia Sa il asista pe parintele paroh, la toate slujbele bisericesti, duminica si in timpul saptamanii, si savarseste in parohie numai slujbele religioase, desemnate de catre parintele paroh. (biografia parintelui).

Presedinte

Dnul Marian Serban propune pe Dnul Petrica Predescu; Secundeaza dna. Mariana Cadia si dna Sabina Popescu; Dnul Petrica Predescu accepta. Ne-existand alte nominari, pentru aceeasi pozitie, se purcede la vot. Vot in unanimitate - (biography)

Vice-Presedinte

Dnul Petrica Predescu propune pe dnul Paul Popa; Secundeaza dnul Ion Anton si dna.Sabina Popescu; Dnul Paul Popa accepta. Ne-existand alte nominari, pentru aceeasi pozitie, se purcede la vot. Vot in unanimitate - (biography)

Secretara

Dna Mariana Cadia propune pe dna Dora Serban; Secundeaza dna Getta Jercan si dna Sabina Popescu; Dna Dora Serban accepta. Ne-existand alte nominari, pentru aceeasi pozitie, se purcede la vot. Vot in unanimitate - (biography)

Casier

Dnul Ion Anton propune pe dna Nastaca Cociuban; Secundeaza Dna Getta Jercan si dna Mariana Cadia; Dna Nastaca Cociuban accepta. Ne-existand alte nominari, pentru aceeasi pozitie, se purcede la vot. Vot in unanimitate - (biography)

Controlor I

Dl Paul Popa o propune pe dna Getta Jercan; Secundeaza dna Mariana Cadia si dna Livia Literat. Dna Getta Jercan accepta. Ne-existand alte nominari, pentru aceeasi pozitie, se purcede la vot. Vot in unanimitate. (biography)

Mentionam faptul ca dna Getta Jercan a implinit multiple functiuni in cadrul reuniunii de doamne a parohiei Sf. Treime, in perioada anilor 1984-2011 (mai mult de 25 de ani). Multumiri.

Controlor II

Dna Sabina Popescu propune pe dna Elena Popa; Sustine Dna Psa Elena Alecse si Dnul. Petrica Predescu; Dna Elena Popa Accepta. Ne-existand alte nominari, pentru aceeasi pozitie, se purcede la vot. Vot in unanimitate. (biography)

Epitrop I

Dna Mariana Cadia propune pe Dnul Ion Anton; Secundeaza dnul Anatol Rezmeritsa si dna Nastaca Cociuban. Dnul Ion Anton accepta. Ne-existand alte nominari, pentru aceeasi pozitie, se purcede la vot. Vot in unanimitate (website)

Epitrop II

Dnul Ion Anton propune pe dnul. Constantin Ciocan; Secundeaza dnul Marian Serban si Dna Cociuban. Dnul Constantin Ciocan accepta. Ne-existand alte nominari, pentru aceeasi pozitie, se purcede la vot. Vot in unanimitate - (biography)

Comitete de actiune

Panait L. Cufuioti: Liturgics – Activitatile Religioase (biography)
Tina (Leontina) Himber: Arts - Icons & arts Consultant (biography)

Dan Platt: Liturgics – Activitatile Religioase (biography)
Paula Matei-Platt: Arts - Icons & arts Consultant (biography)
Diana Busuioc - Lieson between htroc-www.biserica.org and eohf.org (biography)

Christian Vahab – Investitii (consultatii financiare) (biography) (Christian Vahab on TVR-International)

Paul Mantea – Investitii (consultatii financiare) - (biography)
Mariana Cadia – Relatiile cu publicul - (biography)
Anatol Rezeritsa – Activitatile culturale - (biography)

Sabina Popescu – Relatiile cu publicul - Rezervatii activitati sociale si culturale - (biography)

Proces-Verbal incheiat astazi 6 Februarie 2011, si supus spre aprobare:

Fr. Constantin Alecse, Presedintele Adunarii Parohiale;

Dora Marcela Serban, Secretara Adunarii Parohiale