biserica.org:compendium:articole:viata crestina/no1-4-2011/Sample

HOTARARI LUATE LA ŞEDINŢA CONSILIULUI PAROHIAL DIN DUMINICĂ 20 FEBRUARIE 2011

SEDINTA S-A TINUT IN SF. BISERICA, DUMINICĂ 20 FEBRUARIE 2011, CU INCEPERE DELA ORELE 1:00 PM,

CU PREZENTA UNUI NUMAR DE 18 MEMBRI, DUPA URMATORUL PROGRAM:

RUGACIUNEA DE INVOCARE

· JURĂMÂNTUL (PENTRU CEI CARE ÎNCĂ NU AU DEPUS JURĂMÂNTUL, DUPĂ ALEGERILE DIN 6 FEBRUARIE 2011)

· APROBAREA AGENDEI DE LUCRU

· PREZIDAREA ŞEDINŢEI CONSILULUI DE CĂTRE PRESEDINTELE ALES: DL PETRICA PREDESCU

· CITIREA SI APROBAREA PROCESUL VERBAL AL ŞEDINŢEI ADUNĂRII PAROHIALE DIN 6 FEBRUARIE 2011 (P. 11)

· CITIREA SI APROBAREA PROCESUL VERBAL AL ŞEDINŢEI CONSILIULUI (6 FEBRUARIE 2011), LA CARE S-AU ALES FUNCTIONARII PE 2011 (P. 12 SI 13)

· SE RAPORTEAZA ASUPRA REALEGERII COMITETUL REUNIUNII DOAMNELOR (13 FEB. 2011). ADUNAREA REUNIUNII A ACCEPTAT IN UNANIMITATE RAPOARTELE FUNCTIONARELOR REUNIUNII (ASA DUPA CUM AU FOST PREZENTATE,

DISCUTATE SI APROBATE DE CATRE ADUNAREA PAROHIALA. DIN 6 FEB. 2011), SI A REALES PE INCA UN AN FUNCTIONARELE COMITETULUI REUNIUNII DOAMNELOR .

· DISCUTAREA CALENDARULUI DE ACTIVITĂŢI PE 2011 - POSTUL MARE, SFINTELE PASTI, HRAM, PICNICE, REVELION

· DISCUTAREA TRANSMITERII LA EPISCOPIE A TUTUROR “RAPOARTELOR PAROHIALE” APROBATE DE CATRE ADUNAREA GENERALA PAROHIALA, A FORMULARELOR CU FUNCTIONARII CONSILIULUI, SI AUXILIARELE PAROHIALE

· DISCUTAREA CAZULUI “D.P.”, AJUTAT DE PAROHIE TIMP DE CCA 1 AN CU CAZARE GRATUITA, CU EXCEPTIA A 2 DONATII DE CCA $ 350.00/FIECARE (IN ANUL 2011).

· DISCUTAREA EXPEDIERII PACHETELOR CU PLICURILE DE “PLEDGE/MEMBRIE 2011”

· EXPEDIEREA PLICURI DE PASTI - REVISTA “VIATA CRESTINA” (EDITIA DE PASTI, IN COLOR, TIRAJ, ETC.)

· REUNIUNEA DOAMNELOR: LA DUMINICA FLORIILOR

- MASA DE PESTE; APEL LA DONATII;

- COLECTA DE FLORI PTR SF. MORMANT;

- CURATIREA BISERICII, INAINTEA INCEPERII SAPTAMANII PATIMILOR;

· ORGANIZAREA BANCHETUI DE PAŞTI;

· ORGANIZAREA BANCHETUI DE HRAM

· ORGANIZAREA REVELIONULUI 2011/2012

· DIVERSE, SUBIECTE NOI, PICNICE PE TIMP DE VARA, ETC.

Viaţa Creştină - alegeţi versiunea dorită