biserica.org:viataduhovniceasca:evenimentelocale: Despre pagina evenimente locale

VIAŢA DUHOVNICEASCĂ TRĂITĂ ÎN CREDINŢA ORTODOXĂ

EVENIMENTE LOCALE

DESPRE PAGINA:

Pagina "Evenimente locale", în limba română, va ţine informaţi cititorii (navigatorii) domeniului biserica.org despre cele mai importante evenimente comunitare, şi activităţi parohiale, plănuite - trimestrial, şi unele chiar anual - în comunitatea parohiei Sfânta Treime din Los Angeles, California, sau activităţi - în general - în comunităţile pan-ortodoxe din Sudul Californiei.

Tot în această categorie intra şi activităţile parohiile şi misiunile Protoieriei Coastei Pacifice (ROEA).

Multe din activităţile menţionate în această pagină sunt postate, sporadic, şi pe forum-ul bisericii "ROCHolyTrinity", care - prin cei 4,000 de navigatori (02/21/2006), primesc zilnic materialele de natura bisericească (şi nu numai), din partea moderatorului forum-ului.

ÎN ATENŢIA CITITORILOR...!

Pentru a ne anunta evenimente comunitare din cadrul bisericilor ortodoxe din sudul Californiei, sau chiar evenimente de familie, de interes comunitar, Va rugam sa ne contactati, fie prin e-mail, fie accesând pagina Despre Noi, unde oferim informaţii la convenienta DVoastra pentru o eventuala corespondentă postala, conventională, facsimilă sau telefonica.

Va multumim pentru interes, si anticipata cooperare.

înapoi la evenimente locale.