biserica.org:compendium:articole:viata crestina:NoI: Sfeştanii şi Sfinţiri de casă

VIAŢA CREŞTINĂ

2006– NO.1-3 (Ianuarie-Martie, 2006 ) – VOL. 49, ISSUE 1-3

CONCERT EXTRAORDINAR ÎN LOS ANGELES

Ştefan Hruşcă şi Veta Biriş

Doi cunoscuti cantareti romani, Stefan Hrusca si Veta Biris, au efectuat un important turneu prin mari orase americane, sustinand in Biserica Ortodoxa Romana "Sfanta Treime", din Los Angeles, un recital impresionant de muzica folk si folclor, care au inclus piesele lor cunoscute in Romania, dar si in toate zonele lumii locuite de concetateni ai nostri.

Spectacolul, organizat în numele consiliului parohial cu mult sârg, profesionalism, şi mari sacrificii personale de către dl Octavian Cincă, secondat 100% de soţia sa, dna Adela-Florentina, a avut loc la data de 26 februarie 2006, începând cu orele 6:00 pm.

Deşi organizat în " timp record", spectacolul dela Sfânta Treime s-a bucurat de un bine-meritat succes.

Dorim să mulţumim, şi pe această cale, tinerilor organizatori, soţii Octavian şi Adela Florentina Cincă (pentru timpul oferit, dedicaţie şi sacrificii), dimpreună cu avenitele cuvinte de iertare, în numele consiliului, pentru toate inconvenienţele prin care au trecut, în perioada organizatorică, cât şi de desfăşurare a spectacolului, toate cauzate de lipsa de timp util necesar unei mai bune organizării, şi chiar a stângăciei involuntare ale unora dintre co-organizatori şi colaboratori.

Cei doi artisti romani si-au continuat turneul pe coasta de vest a Americii, pana in 12 martie, cantand in Las Vegas, Palm Springs, Sacramento, San Francisco, Portland, Seattle.

Dar nu numai cantaretii romani ajung la marginile lumii cu mesajul artei lor, razbatand spre marile metropole ale pamantului din abisurile arheului romanesc de sunet si muzica... Detalii pe Internet.

Viaţa Creştină - alegeţi versiunea dorită